www.chripka.info | informace o typech chřipky (prasečí, ptačí), přiznacích chřipky a možnostech léčby a prevence

www.Chřipka.info

jak se účinně bránit chřipce

Příznaky chřipky

Chřipky se dělí na různé druhy. Tři základní jsou typ A,B a C. Chřipka typu A se týká lidí i zvířat. Často z nich vznikají epidemie. Dělí se na 3 jzákladnější H5, H7 a H9. Typ H5 má několik podtypů, jsou většinou infekční, způsobují těžké onemocnění nebo smrt. H7 má 9 podtypů, ale u lidí se víceméně nevyskytují. U tohoto typu je možný přechod ze zvířat na člověka. Patří sem typ takzvané ptačí chřipky H1N1, který je přenosný buď přímým kontaktem, nebo přes mezihostitele.

sponzorované odkazy

Chřipka typu B se objevuje jen u lidí. Na rozdíl od předchozího typu A se do podtypů nedělí. Nejčastěji jsou spojovány s mírnými epidemiemi. Nikdy nezpůsobili pandemii.

Chřipka typu C je omezena jen na lidi. Způsobuje jen lehké onemocnění a nikdy z ní nevznikne epidemie ani pandemie.

Přesně určit jakou chřipku máte může jedině váš lékař. Příznaky jsou u všech druhů chřipek stejné, ale s jinou inkubační dobou, kterou vy nepoznáte.

Příznaky chřipky a jejich trvání

Onemocnění chřipkou na vás z vašeho pohledu padne z minuty na minutu. Ve skutečnosti váš organismus napadla 18-24 hodin před projevenými příznaky. Začne vás bolet hlava, tělem občas proběhne mráz a je vám zima. To vše se stupňuje a po pár hodinách už nejste schopni ničeho. Bolí vás klouby i svaly. Přijde horečka mezi 38 až 40 stupni Celsia. Rýma a ve většině případů i kašel přijde do dvou dnů od prvních příznaků.

I kašel prochází několika stádii. V první řadě je suchý a dráždivý. Po pár dnech by se vám měly pomocí léků tvořit hleny. To se po pár dnech umírní a nekašlete vůbec. V průběhu chřipky se můžete cítit malátní a vše vás bolí. V horších případech se objevuje zácpa nebo zvracení. Tyto horší příznaky vás při chřipce provázejí přibližně 4 až 6 dní. Rýma a kašel přetrvávají týden až 10 dní. Vše záleží na odolnosti vašeho organismu, který se často řídí podle věku.

Děti a starší lidé mají větší předpoklad k nakažení a delší léčbě. Tak jako tak je nejlepší navštívit lékaře, který vám napíše léky. Mnoho z nich je dostupné v lékárnách bez předpisu, ale když budete běhat po městě, tak se budete léčit o dost déle a kolikrát to z chřipky sklouzne na horší nemoc. Ať už angínu nebo něco horšího – zápal plic. Ten opravdu nejčastěji vzniká z neléčené chřipky, kdy máte z kašle poškozenou sliznici a do ní se dostane infekce. Chřipkou můžete nakazit lidi přibližně první 3 dny nemoci, dále už virus nepřenášíte, jen léčíte tělo.

Informace o chřipce
O chřipce víme vše. Máme pro vás podrobné informace o chřipce, o jejích příznacích, o možnostech prevence a léčby.
WWW tipy
Pokud máte nepříjemné problémy s hemeroidy, zkuste řadu osvědčených přípravků. V dnešní době je velmi moderní bělení zubů. Zkuste nabídku z eshopu, který vám poradí jak zhubnout. Řadu dívek i chlapců jistě zaujme léčba akné a obecně akné (akné léčba). Nejen mladí by si měli dávat pozor na pohlavní choroby. těhotenství týden po týdnu. Chcete mít krásný úsměv? Zkuste bělení zubů.