www.chripka.info | informace o typech chřipky (prasečí, ptačí), přiznacích chřipky a možnostech léčby a prevence

www.Chřipka.info

jak se účinně bránit chřipce

Jak se vyhnout chřipce: prevence chřipkových onemocnění

S chřipkou se v posledních letech nejčastěji setkáváme v jarních a podzimních měsících, kdy zpravidla přichází v podobě větších epidemií. Přestože dnes lékárny nabízí nepřeberné množství nejrůznějších přípravků, které slibují, že právě s jejich pomocí se onemocnění vašemu domu vyhne širokým obloukem, podle vyjádření lékařů je celá věc poněkud složitější. Jednoduše řečeno: zaručený způsob, který by ochránil každého a kdykoliv dodnes neexistuje. Přesto však můžete poměrně snadno riziko nákazy výrazně snížit. Jak?

První ze zásad zřejmě překvapí jen málokoho: účinná prevence je tím účinnější, čím více je lidský organismus zdravý a otužilý – v takovém případě potom případný kontakt s infekcí nemusí automaticky znamenat nákazu.

Zdravé a otužilé lidské tělo se přitom v oblasti prevence chřipkových onemocnění nejčastěji objevuje jako tělo člověka, který má dostatek tělesného pohybu, pravidelně a dostatečně spí ale i odpočívá, a živí se pestrou a zároveň vyváženou stravou. Kromě toho má případnou nákazu vliv také to, zda člověk pobývá čistém prostředí. Pojďme se ale nyní podívat na několik přece jen o něco konkrétnějších rad. Hodně spát a zdravě jíst by chtěl asi každý.

Jedna z nejdůležitější součástí účinné prevence proti chřipkovým onemocněním tak spočívá v rychlém posílení vašeho imunitního systému. Toho dosáhnete zejména zvýšeným příjmem vitamínů a samozřejmě i tekutin. Nejvýznamnější je zde užívání vitaminu C, který neztrácí svůj význam ani spolu s propuknutím nemoci. Zmírňuje totiž jeho příznaky, a zároveň i zkracuje dobu trvání chřipky i nachlazení.

Kromě vitaminu C je vhodné také pohlídat příjem selenu a zinku. Jako v ostatních případech i zde platí, že nejlepší volbou je příjem těchto látek v přírodní formě, po multivitaminových tabletách se dívat raději až na druhém místě. Mezi přírodní zdroje selenu patří například celozrnná mouka a z ní připravené výrobky, brokolice, rajčata, cibule, česnek nebo fazole. Zinek potom najdeme opět v celozrnných reáliích, fazolích, ořeších nebo dýňových semenech.

www tip Německo

Co se týče nejvhodnějšího fungování v obdobích chřipkových epidemií, kromě teplého oblékání je důležité vyhnout se zbytečnému přebývání na místech kde se shromažďuje více lidí - nepotulujeme se proto po supermarketech, podobně je dobré netrávit příliš času v hromadné dopravě, míso návštěvy kina nebo divadla možná raději oprášíme některé tituly z naší knihovny.

Pokud máte pocit, že sami před sebou nejste dostatečně disciplinovaní nebo zkrátka rychle zapomínáte, může pro vás být vhodnou volbou i očkování. Zároveň ale platí, že na rozdíl od mnoha jiných chorob očkování proti chřipce skýtá určitá úskalí. Ta spočívají zejména v málo známé skutečnosti, že jeho vakcína je vždy namířena pouze proti jednomu druhu chřipky!

A to proti tomu, který se podle lékařských odhadů jeví v daném roce jako nejpravděpodobnější původce epidemie. Dojde-li tak k nepředvídané mutaci, můžete být onemocněním ohroženi i v případě, že jste očkování podstoupili. I přesto však platí, že očkování proti chřipce zůstává jedním z nejúčinnějších způsobů ochrany, který má svůj význam především pro rizikové skupiny. Očkování se provádí každoročně v podzimních měsících, tedy v období, které předchází hromadným nákazám, a ochrání vás po následujícího půl roku až rok.

sponzorované odkazy

Očkování lze provádět i u dětí, které přesáhly věk 6 měsíců. O nejvhodnější době pro očkování je nicméně vždy vhodné se poradit s dětským lékařem. A to z toho důvodu, že v některých případech může očkování proti chřipce kolidovat s jinými druhy očkování. Očkování proti chřipce lékaři doporučují zejména rodičům dětí, které jsou nějakým způsobem oslabené – at´už jde o vrozené vady nebo chronická onemocnění.

Informace o chřipce
O chřipce víme vše. Máme pro vás podrobné informace o chřipce, o jejích příznacích, o možnostech prevence a léčby.
WWW tipy
Pokud máte nepříjemné problémy s hemeroidy, zkuste řadu osvědčených přípravků. V dnešní době je velmi moderní bělení zubů. Zkuste nabídku z eshopu, který vám poradí jak zhubnout. Řadu dívek i chlapců jistě zaujme léčba akné a obecně akné (akné léčba). Nejen mladí by si měli dávat pozor na pohlavní choroby. těhotenství týden po týdnu. Chcete mít krásný úsměv? Zkuste bělení zubů.