www.chripka.info | informace o typech chřipky (prasečí, ptačí), přiznacích chřipky a možnostech léčby a prevence

www.Chřipka.info

jak se účinně bránit chřipce

Chanca piedra - čaj

přípravky na chřipku > Chanca piedra - čaj

V Peru roste divoce v celé tropické oblasti až do výšek 3 000 m n.m. Je to nevelká, keřovitá rostlina, dorůstající výšky 30-60 cm. Použití: záněty ledvin a močových cest, žlučníku, ledvinové a žlučové kamínky, virový zánět jater (žloutenka), infekční onemocnění trávícího traktu, střevní infekce, bolesti žaludku, koliky, nadýmání, průjem, zácpa, zánět konečníku, tenesmus, bolesti kloubů, horečka, astma, bronchitida, chřipka, nachlazení, podpůrně při cukrovce.

Kdy pomáhá:

  • záněty ledvin a močových cest, žlučníku, ledvinové a žlučové kamínky
  • virový zánět jater (žloutenka), infekční onemocnění trávícího traktu
  • střevní infekce, bolesti žaludku, koliky
  • nadýmání, průjem, zácpa, zánět konečníku, tenesmus
  • bolesti kloubů, horečka, astma
  • bronchitida, chřipka, nachlazení, podpůrně při cukrovce.

Nalézt ji můžeme na stinných místech. Listy má elipsoidního tvaru, protilehle uložené, květy malé, bílé nebo žluté. Plody jsou kulaté, částečně zploštělé, složené ze tří částí ve kterých jsou semena.
Ve fytoterapii se využívá celá nadzemní část rostliny.

Obsahové látky:

alkaloidy - entnorsekurin, fylokrizin, norsekurin, steroly - beta-sitosterol, 24-izopropylcholesterol, lignany - phyllantin, phyllinirurin, phylltetralin, hypophyllantin, lintetralin, niranthin, nirfilin, nirtetralin, nirurin, terpeny - cymen, limonen, lupeol, flavonoidy - astragalin, niruretin, kvercetin, kvercitrin, rutin, třísloviny, saponiny, vitamin C.

Odvary regulují vylučování kyseliny močové, pomáhají při zánětlivých onemocněních močových cest. Působí jako diuretikum stimulují tvorbu žluči a tím zlepšují trávení. Mají určité hepatoprotektivní vlastnosti, a proto se užívají při virových zánětech jater a jiných jaterních onemocněních (v této indikaci se široce používá i mimo oblast svého původního výskytu). Probíhající výzkumy jsou soustředěny na antivirové působení obsažených látek a jejich využití při hepatitidě typu B.
Dále je nať používána jako pomocný prostředek při léčbě hypertenze, diabetu, bronchitidy a horečnatých onemocněních.
Působí také jako mírné imunostimulans a pomáhá překonávat virové infekce pohlavních orgánů.
Chanca piedra patří mezi rostliny, jejichž léčivé účinky byly známy již v dávné historii. Její působení na eliminaci žlučových a ledvinových kamenů se odráží i v anglickém názvu rostliny "stone breaker" (drtič kamenů). Obsažené alkaloidy dokáží uvolnit hladkou svalovinu močových a žlučových cest, což napomáhá k vypuzení kamínků.


Peruánská fytoterapie, vycházející ze zkušeností předků používá odvary při:

zánětech ledvin, močových cest a žlučníku, při ledvinových, močových a žlučníkových kamenech, onemocnění prostaty, virových zánětech jater (žloutence), cukrovce, chřipce a nachlazení, bolestech kloubů, infekčním onemocnění trávícího traktu a střev, léčbě průjmů nebo zácpy, nadýmání, zánětech konečníku a konečníkových bolestech (tenesmata), astma, bronchitidě, podpůrně při léčbě AIDS.


Složení: sušená nadzemní část rostliny Phyllantus niruri. Neobsahuje žádné konzervační látky ani umělá barviva.

Dávkování: 1-3 g vařit za mírného varu 5 minut v 1 litru vody, odcedit a podávat 1 sklenku (cca 250 ml) 3x za den. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Balení: 40 g (+-5%) sušených listů a stonků rostliny Chanca piedra.

Upozornění: Doplněk stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Schváleno Ministerstvem zdravotnictví ČR pod Č.j.:HEM-350-21.9.01-26155

cena 154,-

Přejít do obchodu


předchozí přípravek: Chanca Piedra
další přípravek: Chladivá náplast na bolení hlavy
Informace o chřipce
O chřipce víme vše. Máme pro vás podrobné informace o chřipce, o jejích příznacích, o možnostech prevence a léčby.
WWW tipy
Pokud máte nepříjemné problémy s hemeroidy, zkuste řadu osvědčených přípravků. V dnešní době je velmi moderní bělení zubů. Zkuste nabídku z eshopu, který vám poradí jak zhubnout. Řadu dívek i chlapců jistě zaujme léčba akné a obecně akné (akné léčba). Nejen mladí by si měli dávat pozor na pohlavní choroby. těhotenství týden po týdnu. Chcete mít krásný úsměv? Zkuste bělení zubů.