www.chripka.info | informace o typech chřipky (prasečí, ptačí), přiznacích chřipky a možnostech léčby a prevence

www.Chřipka.info

jak se účinně bránit chřipce

Echinacea s vitaminem C 500 mg

přípravky na chřipku > Echinacea s vitaminem C 500 mg

Echinacea s vitamínem C 500 mg obsahuje jako účinné látky byliny, Echinacea purpurea 50 mg (Třapatka nachová) a Echinacea angustifolia 35 mg (Třapatka úzkolistá) a dále vitamin C 500 mg v jedné tabletě. Je to jediný přípravek, který obsahuje oba významné druhy byliny Echinacea. Indiánské kmeny tyto rostliny používaly při nachlazení a jako významné antiseptikum. Vitamin C hraje důležitou roli v řadě obranných mechanismů lidského těla. Je známým antioxidantem a doporučuje se mimo jiné při nachlazení.

Rostlina Echinacea pochází ze Severní Ameriky a byla používána od nepaměti v indiánském léčitelství. Ze všech druhů byla nejvíce používána Echinacea angustifolia a Echinacea purpurea, na nich také bylo prováděno největší množství výzkumů. Použití těchto dvou druhů bylo vedeno snahou o využití některých rozdílných, ale společně působících a vzájemně se doplňujících vlastností a účinků. Výsledky látkového složení Echinacea angustifolia potvrzují výskyt především derivátů kyseliny kávové, které patří mezi fenoly a vyznačují se antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Jsou to echinakosid, verbaskoid, cynarin. Dále jsou to flavonoidy, především luteolin, kaempferol, quercetin. Uplatňují se schopností zmírňovat křehkost a prostupnost kapilár, likvidovat volné radikály a ničit nebezpečné enzymy. Výsledkem je značný protizánětlivý efekt.
Obsažené esenciální oleje jsou zodpovědné za charakteristickou vůni usušené byliny a mají antibakteriální, antivirový a protizánětlivý efekt. U Echinacea angustifolia byly objeveny čtyři samostatné polyacetylenové sloučeniny, které se uplatňují jako bakteriostatické a fungistatické látky s antibiotickými vlasnostmi. Charakteristické pálení na jazyku při aplikaci přípravku způsobují Alkalamidy. Největší koncentrace byla nalezena u druhu Echinacea angustifolia. Podporují aktivitu bílých krvinek a zrychlené odbourávání toxických látek.
Při výzkumu Echinacea purpurea bylo zjištěno významné působení na stimulaci imunitního systému. Bylo prokázáno, že obsažené látky, především polysacharidy, deriváty kyseliny kávové, polyacetyleny nebo alkylamidy nenasycených kyselin zvyšují aktivitu imunitního systému, mají významné antiseptické a protivirové účinky, zvyšují obranyschopnost organismu, zlepšují hojení ran a vředů, působí příznivě u infekcí horních cest dýchacích, chřipky, zánětů mandlí a hrtanu. Největší podpůrný účinek se projeví při včasném podání, při začínajících infekcích. Hlavní použití je při podpůrné léčbě recidivujících infekcí dýchacích cest, při chřipce a při chronických zánětech. Má protivirové a bakteriostatické účinky. Různé studie ukázaly, že zlepšuje obranyschopnost organismu až o 80 %. Dobrých výsledků je dosahováno i při podpůrné léčbě gynekologických zánětů. Její účinné látky pomáhají tělu likvidovat nejen bakterie, ale i viry a zárodky plísní.

Druhá účinná složka přípravku je vitamin C 500 mg v každé tabletě. Vitamin C jako silný antioxidant působí společně s Echinaceou při celkovém posílení imunity, především v období infekčního ohrožení. Vitamin C rovněž pomáhá ke vstřebávání určitých aminokyselin a jeho větší množství proto potřebují lidé, kteří drží redukční dietu a hypoglykemici, jejichž strava je bohatá na proteiny. Pomáhá také při neutralizaci nitrosaminů, což jsou rakovinotvorné látky, vznikající v uzeném mase a v šunce, jenž jsou konzervovány právě nitráty, které zamezují vzniku jedovatého botulismu a zachovávají chuť a žádoucí vzhled. Již dlouho je známo že vitamin C podporuje obnovu vazivové tkáně. Proto je nutný pro správnou funkci orgánů a tkání, včetně svalů, vazů, kostí, cév, kůže, při hojení ran a zlomenin. Vitamin C se podílí na odbourávání cholesterolu a tím na zpomalování procesu aterosklerosy. Je zcela nezbytný pro imunitní systém organismu. Chrání tělo proti řadě virových onemocnění, včetně chřipky. Denní potřeba vitaminu C je udávána od 60 do 200 až 300 mg. Jeho potřebu zvyšuje kouření, chlad, infekce, fyzická námaha, operace a stres.
Větší potřebu mají také těhotné a kojící ženy a ženy, které používají antikoncepční tablety. Zvýšený příjem kolem 1000 mg za den je příznivý při nemocech z nachlazení, včetně jejich předcházení. Dávky 1000 - 2000 mg/den snižují hladinu cholesterolu. U diabetiků mohou dávky 500 mg/den příznivě ovlivnit hladinu krevního cukru. Vitamin C je obsažen především v čerstvé zelenině a ovoci. Dá se ale říci, že naše nedobré stravovací návyky denní dávku vitaminu C nepokryjí. Je proto vhodné v období zvýšené potřeby vitaminu C, například při chřipkové epidemii začít s doplňováním vitaminu C v tabletkách. Vitamín C má dále přízlivý vliv na alergii, kloubní onemocnění a též se doporučuje při akutních infekcích.

Složení v 1 tabletě: Vitamin C 500 mg, Echinacea purpurea 50 mg, Echinacea angustifolia 35 mg, fosforečnan vápenatý, kyselina stearová, mikrokrystalická celulosa, karboxymethylcelulosa, stearan hořečnatý, oxid křemičitý

Dávkování: 2 - 3 tablety denně

Balení: 60 tbl.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 3 let. Skladujte v suchu do 25°C v uzavřeném obalu.

cena 159,-

Přejít do obchodu


předchozí přípravek: Dubové kapky RK
další přípravek: ECHINAMAX
Informace o chřipce
O chřipce víme vše. Máme pro vás podrobné informace o chřipce, o jejích příznacích, o možnostech prevence a léčby.
WWW tipy
Pokud máte nepříjemné problémy s hemeroidy, zkuste řadu osvědčených přípravků. V dnešní době je velmi moderní bělení zubů. Zkuste nabídku z eshopu, který vám poradí jak zhubnout. Řadu dívek i chlapců jistě zaujme léčba akné a obecně akné (akné léčba). Nejen mladí by si měli dávat pozor na pohlavní choroby. těhotenství týden po týdnu. Chcete mít krásný úsměv? Zkuste bělení zubů.